Riddle: Tara has $29.00 dollars. She bought 4 coloring books that cost $3.00 each, 4 boxes of crayola crayons that cost $2.00 each. She spend the rest of her money on markers. How much money did she spend on markers
Answer: $9.00 on markers
SHARE
Share:
How  many  dollars does Tara has Riddle Meme.
How many dollars does Tara has Riddle Meme.
Fathers Day Riddles are hand picked Fathers Day Riddles for use by teachers in the classroom and for home school lessons. This fathers day riddles quiz provides the option to be downloaded as a PDF or printable directly from the Fathers Day Riddles quiz page.
5 logic puzzles are hand picked 5 logic puzzles for use by teachers in the classroom and for home school lessons. This 5 logic puzzles quiz provides the option to be downloaded as a PDF or printable directly from the 5 logic puzzles quiz page.
10 Best Riddles For Kids are hand picked 10 Best Riddles For Kids for use by teachers in the classroom and for home school lessons. This 10 best riddles for kids quiz provides the option to be downloaded as a PDF or printable directly from the 10 Best Riddles For Kids quiz page.