Riddle: If 10 bags of jelly beans and 6 licorice sticks cost $1, and 10 licorice sticks and 6 jelly bean bags cost 92 cents, how much does one licorice stick cost?
Word play riddles. The best riddles about words. Nobody has a better collection of word play riddles. A tremendous riddle quiz. Historic! Enjoy! Download or print!
If you would like to use this content on this page for your website or blog, we only ask that you reference content back to us. Use the following code to link this page:
SUBSCRIBE TO RIDDLES
Get our Weekly Riddles Round Up sent direct to your email inbox every week!