Jelly Beans And Licorice Sticks

Author: Anonymous

Riddle: If 10 bags of jelly beans and 6 licorice sticks cost $1, and 10 licorice sticks and 6 jelly bean bags cost 92 cents. How much does one licorice stick cost?
Answer: 5 cents. Jelly bean bags cost 7 cents.
VOTE
Source: https://www.riddles.com/480
Riddle: If 10 bags of jelly beans and 6 licorice sticks cost $1, and 10 licorice sticks and 6 jelly bean bags cost 92 cents.
How much does one licorice stick cost?
  Answer: 5 cents. Jelly bean bags cost 7 cents.
Jelly Beans and Licorice Sticks riddle (with answer) meme .


Riddle: If 10 bags of jelly beans and 6 licorice sticks cost $1, and 10 licorice sticks and 6 jelly bean bags cost 92 cents.
How much does one licorice stick cost?
  Answer: 5 cents. Jelly bean bags cost 7 cents.
Jelly Beans and Licorice Sticks square meme riddle to solve.